2010-12-14

Blog Forum Gdańsk 2010.

Niestety bez moich zdjęć, gdyż z racji Prawa Murphy'ego i zepsutej pralki, junkersa i sprzęgła od samochodu (żeby nie było - wszystko na raz!) zapomniałam aparatu. Na drugi dzień byłam półprzytomna po 4h snu (tangowaliśmy na Global milondze) i po raz kolejny zapomniałam aparatu. A było co fotografować - stocznia zasypana śniegiem to miejsce mistyczne nuklearnie.*

 Zdjęcie grupowe uczestników ze strony Blog Forum na Facebooku

Blog Forum miało poruszać ważne tematy dotyczące rozwoju polskiej blogosfery, przede wszystkim jej przyszłości i roli w kontekście 'starych' mediów. Niestety najważniejsze i najciekawsze dyskusje odbyły się w kuluarach w trakcie przerw kawowo-lunchowych, gdyż prawie wszystkie panele zdominował temat blogerów i reklamy, które jakoby miałyby zagrozić niezależności polskiej blogosfery.

Ciekawa jestem co Wy o tym myślicie? Dla mnie ideałem jest właśnie możliwość zarabiania / utrzymywania się dzięki własnej pasji, która z kolei jest dla mnie motorem napędowym i powodem prowadzenia bloga. Moim niezależnym wyborem jest czy chcę reklamę na blogu czy nie, a jeśli tak, to jaką. Bez mrugnięcia okiem odmawiam gotowym półproduktom, natomiast chętnie współpracowałabym na przykład z producentem mąki ekologicznej albo gospodarstwem rolnym produkującym żywność bio.

Temat współpracy blogerów z firmami innej niż banery na blogu czy wysyłanie próbek do testowania, to temat który mam nadzieję poruszony będzie na konferencji za rok, albowiem możliwości jest mnóstwo. W strefie kulinarnej wystarczy spojrzeć min. na organizowane na zachodzie konferencje kulinarne połączone z warsztatami fotograficznymi, stylistycznymi czy gotowania. Osoby prowadzące blogi pracują jako konsultanci czy wykładowcy, często są wyszukiwaniu przez 'stare' media i współpracują także z nimi.
Swoją drogą marzy mi się właśnie taka kulinarna konferencja, zwłaszcza, że Blog Forum zdominowany był przez blogi marketingowo-biznesowe (co było dla mnie ciekawym doświadczeniem i odrobinę innym spojrzeniem na blogowanie, ale po cichu liczyłam, że osób z kręgu kulinarnego będzie trochę więcej).

O pasji i emocjach w kontekście blogowania mówił też Brian Solis - jego wykład The Blogosphere vs. The Statusphere and the Future of Influence był jednym z najciekawszych na konferencji. Zerknijcie na gorący jeszcze wpis / artykuł jego autorstwa.

Podsumowując - chociaż merytorycznie konferencja pozostawiła lekki niedosyt, to organizacyjnie** było to jedno z najlepszych wydarzeń w jakich brałam udział. Czekam na następną konferencję za rok! 

A jutro zapraszam na kolejny odcinek sagi piernikowej :)


*Określenie jeszcze z czasu wycieczek derezynowych (czytaj mojego liceum), kiedy to wybraliśmy się do nieukończonej elektrowni Żarnowiec. Wycieczka owa uzyskała status mistycznej nuklearnie, cokolwiek by to miało znaczyć. 
**Brawa dla Miasta Gdańsk i Citybell!

6 comments:

 1. mnie się też marzy to wszystko co Tobie :) I bez przesady z tym zagrożeniem reklamom, przecież nikt nikogo nie może zmusić do niczego, prawda?

  ReplyDelete
 2. Tak..jeśli dobrze pamiętam, ładnych kilkaaa lat temu, widziałam zawsze napis na monitorze napis "obiekt mistycznie nuklearny" i nigdy go nie mogłam zrozumieć ;)
  Ada:)

  ReplyDelete
 3. Całkowicie się z Tobą zgadzam, napisałam też kiedyś na temat mojego zniesmaczenia zazdrością niektórych forumowiczów, którzy krytykowali blogerki, które odniosły, i tak skromny, w porównaniu z niektórymi blogami anglojęzycznymi, sukces.

  ReplyDelete
 4. Miło było Cię poznać ! Szkoda, że z Asieją się nie spotkałam, odezwała się do mnie post factum na facebooku...

  ReplyDelete
 5. Grazyno, a ja przeczytalam twoja ciekawa relacje z tego spotkania i chcialam nawet zostawic komentarz. Niestety jakims dziwnym trafem komentarze "wcina" u ciebie ... ;((

  ReplyDelete
 6. czekałam na ten dzień z wielką ciekawością. podobało mi się. całośc bardzo profesjonalna.
  i nawet ciastko z przerażającą ilością niebieskiego lukru spróbowałam (((:
  pozdrawiam Cię Misiu o poranku ze śnieżnego Gdańska.

  ReplyDelete

Related Posts with Thumbnails