2010-05-20

Garść inspiracji.

Garść pierwsza:

Letnia kolekcja akcesoriów do domu i do kuchni Anthropologie. Bajkowe. Mi najbardziej podobają się deseczki do krojenia w kształcie klonowych liści i delikatne miseczki z japońskiej porcelany.


Garść druga:

Przepiękny blog Francuzki, której mąż jest Węgrem, a mieszkają wspólnie w Nowej Zelandii. Fotografia, jedzenie i sztuka. Czy też jedzenie, które jest sztuką, jak te jesienne tartaletki.

Garść trzecia:

Przepisy ilustrowane czyli "Oni rysują i gotują" (oryg.: "they draw and cook"). Przeglądanie tych przepisów sprawia, że chciałabym wyciągnąć moje kredki z dzieciństwa i zacząć ilustrować moje przepisy zamiast fotografować. ;)

Garść czwarta i ostatnia:

Jim Lahey i jego no knead bread, czyli chleb bez wyrabiania, którego przygotowanie to fraszka igraszka. A smak - boski. O Jimie słyszałam już parę razy, głośno o nim na różnych blogach kulinarnych, ale dopóki nie spróbowałam chleba upieczonego jego metodą nie byłam przekonana co do jej "rewelacyjności". U naszych tangowych przyjaciół (Duranta i Violety), którzy także prowadzą kulinarny portal o slow food the viand i którzy poczęstowali nas chlebem Lahey'a, znalezłam link do filmu, w którym Lahey pokazuje Markowi Bittmanowi z New York Times'a jak przygotować no knead bread. Pod koniec filmu Lahey mówi "Upewnij się, że każdy ma dostęp do tego. [filmu i przepisu]. To jest mój cel." (oryg.: "Make sure everyone has access to it. That's the goal."). Jestem za!
Jako, że w BsAs nie posiadam garnka żeliwnego, będzie to pierwszy chleb jaki upiekę, gdy wrócę do Polski (już tydzień, ależ ten czas szybko leci...). Tymczasem zapraszam na filmik:


PS.: Jim Lahey wydał też książkę "My bread", w której znajdziemy różne przepisy w oparciu o jego metodę. Nie wiem kiedy to się stało, ale książka już jest w moim koszyku na Amazonie. ;)
PS. II: Fotorelacja z wycieczki do Tigre i delty Parany już wkrótce, nie zapomniałam o niej! :) 

6 comments:

 1. super są te inspiracje!

  ReplyDelete
 2. Misiu, te miseczki we wzorki i deski listkowe - cudo! Uzależniona jestem od takich nabytków i inspiracji ;)

  ReplyDelete
 3. Uwielbiam gadżety Niestety mój Pan nie pozwala mi zbyt wiele chomikować:-)

  Takie deski do krojenia - listki, u nas były bardzo modne jakieś 10 lat temu,. Pamiętam, że robił je lokalny stolarz za grosze.

  ReplyDelete
 4. miseczki zauroczyły mnie najbardziej

  ReplyDelete
 5. A mnie zachwyciły jesienne tartaletki :)

  ReplyDelete
 6. Od dawna jestem fanką Anthropologie, kiedyś to było bezpieczne zauroczenie, bo byli tylko w USA, teraz to niebezpieczne, bo mają już dwa sklepy w Londynie i można kupować online;-)

  ReplyDelete

Related Posts with Thumbnails